Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego KRS:0000150148

Wesprzyj nas, przekazując 1% podatku dochodowego. Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasi Partnerzy:


miasto roz   kdk kutno

ekutno

 

kci patronat

System C – Eye

Z początkiem nowego roku szkolnego OREW „Niezabudka” został doposażony w nowy sprzęt: C – Eye – w pełni zintegrowany System umożliwiający prowadzenie neurorehabilitacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi, w tym rozwojowymi. Wykorzystanie w terapii tego Systemu w znaczący sposób przyczynia się do jeszcze intensywniejszej stymulacji rozlicznych ośrodków centralnego układu nerwowego, w szczególności odpowiedzialnych za wzrok i słuch oraz funkcje poznawcze. C – Eye wspiera także alternatywną komunikację audio – wizualną za pomocą śledzenia wzroku użytkownika, poprzez nawiązanie interakcji z wyświetlanymi na ekranie urządzenia treściami, tj. grafiką i zdjęciami, za pomocą wzroku. W skład zestawu Systemu C – Eye wchodzi zintegrowana jednostka obliczeniowa oraz okulograf czyli interfejs śledzenia wzroku. Na część programową C – Eye składają się dwa moduły: neurorehabilitacja oraz komunikacja i rozrywka.

Poprzez zakup Systemu C – Eye OREW „Niezabudka” dołączył do elitarnego grona placówek wyposażonych w ten najnowocześniejszy sprzęt. Koszt zakupu zestawu to 40 tysięcy złotych.

Obserwując aktualną, szybko zmieniającą się sytuację na rynku nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pracy z osobami niepełnosprawnymi, Zarząd Koła, Dyrektor OREW i NSPdP oraz Kierownik WTZ zapowiadają kolejne zakupy sprawdzonych nowości rynkowych, których posiadanie będzie plasowało Koło naszego Stowarzyszenia w ogólnopolskiej czołówce placówek wyposażonych na miarę XXI wieku.