Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego KRS:0000150148

Wesprzyj nas, przekazując 1% podatku dochodowego. Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasi Partnerzy:


miasto roz   kdk kutno

ekutno

 

kci patronat

Spotkanie integracyjne z decoupag’em w tle

Decoupage (czyt. dekupaż) to technika zdobienia różnorodnych przedmiotów, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, szkło, metal, tkaninę) wzoru wyciętego z serwetek. Dlatego decoupage, często nazywany jest techniką serwetkową.

Ten rodzaj zdobienia przedmiotów już od wielu lat jest stosowany przez naszych podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy chcąc podzielić się posiadanymi umiejętności z innymi, 2 marca br. spotkali się z uczniami Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej. Wspólne zajęcia dotyczące zgłębiania wiedzy praktycznej na temat decoupage pozwoliły zwykłe przedmioty zamienić w prawdziwe dzieła sztuki. Zaś główną ideą przyświecają spotkaniu, była wzajemna integracja osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem.

Warsztaty decoupage otworzyła Kierownik WTZ p. Agnieszka Barylska, zaś poprowadziła je instruktor terapii zajęciowej p. Edyta Michalak. Opiekę nad uczniami gimnazjum sprawowały nauczycielki p. Anna Wilińska oraz p. Wioletta Banasik.

O tym spotkaniu można przeczytać również tutaj: http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=49950

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp