Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego KRS:0000150148

Wesprzyj nas, przekazując 1% podatku dochodowego. Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasi Partnerzy:


miasto roz   kdk kutno

ekutno

 

kci patronat

Kolejna odsłona X Wojewódzkiej Spartakiady Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Po raz kolejny nasze Stowarzyszenie było organizatorem wspaniałego sportowego święta – X Wojewódzkiej Spartakiady Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku gościliśmy drużyny z Łęczycy, Kutna, Urzecza, Zgierza i Żychlina. Po raz pierwszy w zawodach wzięła udział ekipa OREW w Działdowie.

Dyscypliny, w których mogli zmierzyć się zawodnicy to: tor przeszkód, rzut piłką lekarską, rzut piłeczką palantową, rzut woreczkiem do celu, skok w dal, rzut do kosza, bieg na 25 m. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Alicji Chmieleckiej, wybrane konkurencje zostały przeprowadzone na płycie boiska Szkoły Podstawowej nr 4.
Rywalizacji sportowej towarzyszyły wspólne spotkania, rozmowy, integracyjne gry i zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla, pysznego bigosu, słodkich ciast oraz… słońca i wspaniałej atmosfery.