Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego KRS:0000150148

Wesprzyj nas, przekazując 1% podatku dochodowego. Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasi Partnerzy:


miasto roz   kdk kutno

ekutno

 

kci patronat

Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzielnicze

W dniach 19 – 21.09.2016 roku Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie zorganizował w swojej siedzibie przy ul. 29 – Listopada 27 w Kutnie ,, Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzielnicze”.

W warsztatach uczestniczyło 40 osób, w tym :  mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kutnie przy ul. Oporowskiej 27, podopieczni  Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie, a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej –  podopieczni naszego Stowarzyszenia.

Uczestnicy warsztatów poznali tajniki zdobienia przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych techniką decoupage o tematyce bożonarodzeniowej. Nauczyli się ozdabiania przedmiotów serwetkami za pomocą odpowiednich preparatów i medium.

Wykonane podczas spotkania prace zostały  wykorzystane jako prezenty i upominki . Niektóre z nich udekorują pokoje uczestników warsztatów.

Celem Warsztatów był wzrost integracji osób niepełnosprawnych z miasta Kutna, a także wzrost umiejętności manualnych i artystycznych wśród uczestników projektu.

Warsztaty Rękodzielnicze były zorganizowane dzięki  dofinansowaniu w ramach projektu Kutnowskiego konkursu na mikrodotacje  „Grant na lepszy start” współfinansowanego ze środków programu FIO  realizowanego przez MRPiPS, środków Samorządu Województwa Łódzkiego i środków Miasta Kutno dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutna.